Zimowy Puchar Europy w Rzutach 2010

Skocz do: nawigacja, szukaj

10. Zimowy Puchar Europy w Rzutach – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się 20 i 21 marca 2010 roku w miejscowości Arles na południu Francji[1].

Rezultaty

Mężczyźni

Seniorzy

Konkurencja: 1. miejsce Wynik 2. miejsce Wynik 3. miejsce Wynik
Pchnięcie kulą
Grupa A
Białoruś Andrej Michniewicz 21,04 Serbia Asmir Kolašinac 20,15 Węgry Lajos Kürthy 20,07
Pchnięcie kulą
Grupa B
Niemcy Candy Bauer 19,07 Hiszpania Germán Millán 18,89 Rumunia Laurensiu Popa 18,87
Rzut dyskiem
Grupa A
Niemcy Markus Munch 65,37 Hiszpania Mario Pestano 63,78 Rumunia Sergiu Ursu 61,19
Rzut dyskiem
Grupa B
Polska Bartosz Ratajczak 60,44 Francja Jean-Francois Aurokiom 59,44 Włochy Marco Zitelli 59,21
Rzut młotem
Grupa A
Włochy Nicola Vizzoni 76,63 Białoruś Jury Szajunou 76,30 Rosja Aleksiej Zagorny 75,58
Rzut młotem
Grupa B
Finlandia David Soderberg 73,71 Szwecja Mattias Jons 72,97 Węgry Kristóf Nemeth 71,87
Rzut oszczepem
Grupa A
Rosja Ilja Korotkow 83,28 Ukraina Ołeksandr Pjatnycia 79,38 Polska Paweł Rakoczy 78,13
Rzut oszczepem
Grupa B
Hiszpania Rafael Baraza 76,21 Węgry Dániel Patko 72,60 Francja Lucas Leroy 72,15

Młodzieżowcy U23

Konkurencja: 1. miejsce Wynik 2. miejsce Wynik 3. miejsce Wynik
Pchnięcie kulą Rosja Konstantin Ljadusow 18,88 Białoruś Siarhei Bakhar 17,65 Ukraina Stanisław Seheda 17,49
Rzut dyskiem Ukraina Iwan Hryszyn 63,09 Chorwacja Marin Premeru 62,10 Niemcy Gordon Wolf 61,00
Rzut młotem Hiszpania Javier Cienfuegos 71,60 Ukraina Andrij Martyniuk 70,54 Rosja Aleksiej Kochnew 70,45
Rzut oszczepem Belgia Thomas Smet 76,67 Ukraina Roman Awramenko 75,82 Niemcy Lars Hamann 74,72

Kobiety

Seniorki

Konkurencja: 1. miejsce Wynik 2. miejsce Wynik 3. miejsce Wynik
Pchnięcie kulą
Grupa A[2]
Białoruś Nadzieja Astapczuk 20,16 Białoruś Natalla Michniewicz 19,55 Rosja Anna Omarowa 18,03
Pchnięcie kulą
Grupa B
Bułgaria Radosława Mawrodiewa 16,30 Portugalia Maria Antónia Borges 16,25 Hiszpania Úrsula Ruiz 16,04
Rzut dyskiem
Grupa A
Niemcy Nadine Müller 64,30 Polska Żaneta Glanc 59,95 Rumunia Nicoleta Grasu 59,92
Rzut dyskiem
Grupa B
Holandia Monique Jansen 58,43 Portugalia Liliana Ca 57,04 Finlandia Tanja Komulainen 55,90
Rzut młotem
Grupa A
Niemcy Betty Heidler 72,48 Włochy Silvia Salis 69,43 Rosja Tatiana Łysenko 69,11
Rzut młotem
Grupa B
Mołdawia Marina Marghieva 67,31 Portugalia Vânia Silva 65,16 Rosja Oksana Kondratiewa 64,64
Rzut oszczepem
Grupa A
Słowenia Martina Ratej 65,96 NR Rosja Marija Abakumowa 65,21 Niemcy Linda Stahl 60,56
Rzut oszczepem
Grupa B
Austria Elisabeth Pauer 56,53 Rosja Marina Maksimowa 55,44 Finlandia Jelena Jaakkola 55,20

Młodzieżowcy U23

Konkurencja: 1. miejsce Wynik 2. miejsce Wynik 3. miejsce Wynik
Pchnięcie kulą Białoruś Aliona Hryszko 17,66 Holandia Melissa Boekelman 17,56 Węgry Anita Márton 17,34
Rzut dyskiem Chorwacja Sandra Perković 61,93 Portugalia Irina Rodrigues 55,29 Białoruś Nastassia Kasztanawa 54,65
Rzut młotem Mołdawia Zalina Marghieva 70,77 Węgry Jenny Ozorai 63,03 Słowenia Barbara Špiler 62,99
Rzut oszczepem Ukraina Wira Rebryk 59,55 Serbia Tatjana Jelača 56,26 Finlandia Sanni Utriainen 54,80

Występy reprezentantów Polski

Przypisy

  1. European Athletics: 10th European Cup Winter Throwing (ang.). [dostęp 19 marca 2010]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-08-01)].
  2. Trzecie miejsce, z wynikiem 19,11 m zajęła Rumunka Anca Heltne, jednak wynik ten został anulowany z powodu dopingi zawodniczki.

Bibliografia